توضیح پیرامون شبکه اینترنتی معالم متعلق به اداره کل آموزش دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی
پيامبر خدا صلى الله عليه و آله می فرماید : از حاكمان الهى اطاعت كنيد و گوش بفرمان باشيد زيرا اطاعت از رهبرى مايه «وحدت اُمت اسلام» است
 
 
 
 
اداره کل آموزش
 
 
جستجو در سایت
 
 
ورود به سامانه‌ها
 
 
ورود به سامانه‌ها
 
 
پیوند شبکه‌های همکار
ijtihad
دفتر اصفهان
resalaat
howza-khorasarn
پایگاه اطلاع رسانی حدیث شیعه
 
 
پیوندها
 
 
RSS
 
 
آخرین بروزرسانی: ۱۳۹۲/۳/۶
 
 
 
             درباره ما
با وجود فعاليت مراكز و نهادهاي مختلف علمي - پژوهشي در سطح كشور، اصلي‌ترين كانون‌هاي توليد دانش و فرهنگ در ايران اسلامي را بايد «حوزه» و «دانشگاه » دانست. «حوزه» با تاريخ و سنّت عقلاني ـ وحياني و ميراثی گرانسنگ و «دانشگاه» با نظام مندی و بهره گیری از روش‌هاي نوين بر پيشرفتهاي علمي - فنّي و كارنامه‌ ی درخشان فرهنگي اين مرز و بوم مي‌افزايد. دستاوردهاي ارزشمند دانشمندان و پژوهشگران ايراني در دو سطح داخلي و بين‌المللي همواره مايه‌ي مباهات بوده است.

دفتر تبليغات اسلامي حوزه‌ي علميه‌ي قم از نخستين و برجسته‌ترين نام‌هاي آشنا در عرصه دانش است. نهادي كه از دل حوزه‌ها جوشيده و بركات علمي و معنوي ارزنده‌اي درپي داشته‌است. کلان هدف آغازین اين مركز، شناخت، پژوهش و ترویج دانش و فرهنگ ديني بود چرا كه با پيروزي انقلاب اسلامي، نيازي فراگير به آموزش و تربيت طلّاب و دانش‌پژوهان علوم اسلامي دیده مي‌شد.

معاونت آموزش دفتر تبليغات شعبه‌ي خراسان رضوي نیز بر سايه‌سار آفتاب هشتم و با پشتوانه‌ي حوزه‌ي کهن فقه و ادب خراسان، در اين مسير گام‌هايي برداشته است. رسالتي گسترده كه از زبان‌آموزي و آيين نگارش آغاز مي‌شود و تا دوردست‌هاي دانش‌هاي قرآني و روایی، فقه زمان و مكان، كلام عقلاني، ادب و هنر ايماني راه مي‌يابد.

هزار و اندي سال است كه حوزه‏ هاي علميه شيعه با هدف توسعه و تعميق معرفت اسلامي از ميان استعدادهاي مشتاق به تربيت عالمان دين پرداخته و باوجود فراز و نشيب‌هاي تاريخي، با عرضه و اجراي الگوهاي موفقي از دانش‌پژوهي و شيوه‌ي علم‌آموزي، برگهايی زرین بر كتاب عظيم تمدن اسلامي افزوده‌اند. حاصل اين تلاش‌ها، رشد معرفت و معنويت در جوامع شيعي و عرضه‌ي آثار علمي و پژوهشي سترگي است كه سيراب كننده‌ي خردهاي استوار و زينت‌بخش كتابخانه‏هاي بزرگ جهان هستند. با پيروزي انقلاب شكوهمند اسلامي ايران كه فرصت تاريخي بسيار ارزشمندي براي اجرا و تحقق الگوهاي ديني در اداره‌ي جامعه، و نشر و گسترش اسلام در اقصي نقاط جهان پديد آورد، چشم‌ها متوجه تلاش و جهاد حوزه‌ها دوخته شد. اين جهاد، نيازمند مجاهداني است كه دانش‌آموخته‌ي علوم و معارف اسلامي و مجهز به مهارت‌هاي فرهنگي واجتماعي روز باشند تا در سنگرهاي پژوهش و تبليغ، الگوهاي اسلامي براي زندگي در جهان معاصر را طراحي و عرضه كنند.

معاونت آموزش دفتر تبليغات اسلامي خراسان رضوي، از سال ۱۳۶۸ با تشكيل گروه‌هاي علمي آموزشي و به مدد برنامه‌ريزي پويا و اجراي فعال، به «ارائه‌ي آموزش‌هاي مورد نياز، براي تربيت فضلا در عرصه‌ي تبليغات و پژوهش‌هاي اسلامي» همت گماشته و در پی «تحقق جنبش علمي فرهنگي حوزه در توليد علم و تبليغ فرهنگ ديني» است.
 
آخرین بروزرسانی: ۱۳۹۱/۱/۲۹
 
 
 
ویژه نامه
 
 
ویژه ها
 
 
معالم مدیا
media
 
 
دی جی زیست
 
 
گنجینه رسانه‌ای
 
 
ورود به شبکه معالم
E-mail
کلمه رمز
» كلمه رمز خود را فراموش كرده ايد؟
» عضويت کاربران جديد
 
 
 

نشانی: مشهد - چهارراه خسروي - خیابان شهید رجایی - دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی   تلفن: ۶-۲۲۳۳۳۵۰-۰۵۱۱  نمابر:  ۲۲۵۶۰۴۸-۰۵۱۱
 


تمامی حقوق این سایت مربوط به معاونت آموزش دفتر تبلیغات اسلامی استان خراسان رضوی می باشد.
طراحی و اجرا توسط
Web Box Portal
تحلیل آمار سایت و وبلاگ